W poszukiwaniu taniego noclegu na ostatnią chwilę

blog_2

Nie brakuje osób, które, z różnych powodów, poszukiwanie noclegu pozostawiają na ostatnią chwilę. I gdy wszystkie szczegóły wycieczki są już dopracowane i można odnieść wrażenie, że nic nie powinno nas już zaskoczyć, okazuje się, że sytuacja wcale nie jest taka prosta, nadal nie wiadomo bowiem, gdzie będziemy spać.

Na szczęście, nawet wtedy, gdy ten aspekt planowania podróży został, z różnych względów, uznany za najmniej istotny, ciągle nie jest to powód do niepotrzebnego niepokoju. Istnieje przynajmniej kilka sposobów na szybkie znalezienie naprawdę taniego noclegu. Na pierwszy plan wysuwa się tani nocleg w hostelu i okazuje się, że wcale nie musi być rozwiązaniem, z którego będą mogły korzystać wyłącznie osoby o bardzo mocnych nerwach. Oczywiście, warunki w hostelach różnią się między sobą i czasem są naprawdę spartańskie, nie brakuje jednak również miejsc, w których można spędzić urlop bez konieczności przeżywania scen grozy niczym z najgorszych horrorów. Co więcej, właśnie takich miejsc jest obecnie coraz więcej, a ich właściciele prześcigają się w pomysłach na to, w jaki sposób zagwarantować gościom maksimum udogodnień. Okazuje się przy tym, że ceny nie są wcale wygórowane, choć, oczywiście, wiele zależy od tego, jakie warunki jesteśmy w stanie zaakceptować, a jakie jawią się nam jako przesadnie złe.

Oferta hotelowa Zazwyczaj w cenie znajduje się też śniadanie, choć w tym wypadku wskazane jest upewnienie się, czy jest tak również w naszym przypadku. Sam nocleg warto zarezerwować choćby kilka godzin wcześniej. Wzmocni to nasze poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie może przyczynić się do tego, że nocleg będzie tańszy niż się tego spodziewaliśmy. Bardzo ciekawym, a jednocześnie coraz popularniejszym jest rozwiązanie oferowane przez strony takie, jak couchsurfing.org. W tym przypadku zyskujemy podwójnie. Nocleg jest wyjątkowo atrakcyjny cenowo, a my zyskujemy możliwość poznania lokalnych mieszkańców miasta, do którego się udajemy. Oczywiście, nawet w takim przypadku nie ma mowy o pełnej darmowości, decydując się na skorzystanie z takiej możliwości deklarujemy bowiem, że kiedyś i my sami zaoferujemy komuś nocleg. Jest to deklaracja typu honorowego i nikt nie będzie nas ścigał za niezrealizowane zobowiązanie, warto jednak podejść do niej profesjonalnie. Innym, bardzo ciekawym rozwiązaniem jest to, które oferuje strona airbnb.com poświęcona tanim noclegom. Tu można znaleźć ogłoszenia właścicieli hosteli i kamienic oraz studentów, którzy myślą o dodatkowym zarobku dzięki wynajmowi swojego pokoju za drobną opłatą. Ceny, jakie pojawiają się na tej stronie nie przyprawiają o zawroty głowy, a klucze do pokoju zapewnią nam komfort i poczucie wolności. Jeszcze innym sposobem na znalezienie atrakcyjnego noclegu może być skorzystanie z możliwości, jakie stwarza nam… mapka Google. Okazuje się, że umieszczane są na niej informacje, które dotyczą nie tylko renomowanych hoteli z oszałamiającymi cenami. Znaleźć można tu również pensjonaty, w których można wypocząć za niewielką opłatą. Jest to rozwiązanie, które często traktujemy jako ostateczne, okazuje się jednak, że może być ono wyjątkowo skuteczne.