Tanie alternatywy dla noclegu w hotelu

blog_2

Poszukując niedrogiego noclegu zazwyczaj analizujemy przede wszystkim te oferty, które dotyczą hoteli oraz hosteli mając nadzieję, że uda nam się natrafić na jakąś promocję.

Często zapominamy więc, że istnieją również rozwiązania alternatywne, którymi warto się zainteresować. Jednym z najciekawszych jest możliwość wynajęcia prywatnego mieszkania lub w domu, a w przypadku, w którym zależy nam na rozwiązaniu bardziej ekonomicznym – pokoju stanowiącym część takiej nieruchomości. W Internecie znaleźć możemy coraz więcej serwisów gromadzących oferty pochodzące od osób prywatnych. Bardzo często okazuje się, że proponowane przez nie noclegi są o wiele bardziej komfortowe niż te, z którymi mamy do czynienia analizując możliwości hoteli. Niejednokrotnie okazuje się przy tym, że do naszej dyspozycji oddane zostają znakomicie wyposażone pomieszczenia i cały niezbędny sprzęt. Takie rozwiązanie w szczególny sposób przypada do gustu rodzicom podróżującym w towarzystwie dzieci.

Oczywiście, każda oferta tego typu posiada swoją własną specyfikę, warto więc zdawać sobie z tego sprawę analizując je przede wszystkim pod kątem cenowym. Najpopularniejszym w Polsce serwisem oferującym tego rodzaju usługi wydaje się być airbnb.com. Strona pobiera prowizje za dokonanie rezerwacji, niejednokrotnie oferuje jednak również możliwość skorzystania z kodów rabatowych. Osoby, które się nią zainteresują, mogą też skorzystać z programu partnerskiego, dzięki któremu zyskają wymierne korzyści zapraszając inne osoby do rejestracji. Osoby, które planują urlop w środku lata nie powinny zapominać również o tym, że w wakacje do wynajęcia jest zdecydowana większość miejsc znajdujących się w akademikach. Jeśli zatem myślimy o wizycie w mieście, w którym znajdują się uczelnie wyższe, możemy skorzystać z opcji, która niejednokrotnie jest tańsza nawet niż wynajem pokoju w hostelu. Okazuje się przy tym, że ofertę dla turystów przygotowują również niektóre klasztoru i działające przy nich domy. Niestety, choć mówimy o ofertach bardzo atrakcyjnych cenowo, nie powinniśmy być zdziwieni, jeśli bracia lub siostry będą życzyli sobie naszej obecności w pokoju po 22-ej.