Szukanie taniego noclegu - porady

blog_2

Jestem taką osobą, która chętnie gdzieś wyjeżdża i tak naprawdę mam na swoim koncie wiele wyjazdów w różne regiony świata. Co za tym idzie tak naprawdę wiele razy kupowałam bilety na samolot, wynajmowałam hotel czy szukałam dobrej oferty wycieczek.

Dlatego przygotowując ten wpis postarałam się zebrać dla Was takie informacje, które mogą sprawić, że będzie Wam zdecydowanie łatwiej znaleźć tani i dobry hotel Jest to zbiór kilku porad, które okażą się pomocne, szczególnie gdy zależy Wam na znalezieniu zadowalającego miejsca noclegowego. Pierwsza kwestia, która powinna być dla Was ważna to ustalenie tego miejsca, do jakiego chcecie się wybrać. Gdy lot jest późno wieczorem a lotnisko daleko od miejsca noclegowego to uważam, że jedną noc można spędzić gdzieś blisko lotniska, a potem dopiero rano udać się do miejsca docelowego. Warto sprawdzać jak wyglądają ceny komunikacji miejskiej i jak jest ona zorganizowana. Większość z nas szuka noclegów w centrum i nie ma w tym nic dziwnego. To oczywiście najwygodniejsze rozwiązanie. Jednak okazuje się, że poza centrum noclegi są dużo tańsze, a gdy komunikacja jest dobra to nie ma to żadnego znaczenia, że hotel jest dwie dzielnice dalej. Gdy chodzi o wyposażenie i standard hotelu to oczywiście każdy człowiek ma inne wymagania. Wydaje się jednak, że nie ma sensu rezygnować z pokoju dlatego, że nie ma telewizora a zamiast wanny jest prysznic. Na wycieczce mamy zwiedzać okolicę a nie hotel, dlatego nie on powinien być ważny. Ma być tylko takim dodatkiem, gdzie będziemy mogli się umyć i wyspać. Dopiero w momencie, gdy będziemy już wiedzieć czego oczekujemy od miejsca noclegowego oraz określimy swoje możliwości finansowe będziemy mogli rozpocząć poszukiwanie. Znaleźć można w tym wpisie wiele ciekawych stron, gdzie poszukiwać można interesujących dla siebie miejsc noclegowych. Znajdziecie tutaj zarówno coś dla osób, które chcą noclegu w hotelu jak i dla tych, którzy szukają tańszej alternatywny dla hotelu.

Portale hotelarskie

Portale hotelarskie Można je określić jako specjalnie przygotowane strony internetowe, gdzie gromadzone są oferty hotelu z różnych miast. Zakładamy tam swoje konto i możemy bezpośrednio z takiego portalu dokonać rezerwacji. - BOOKING.COM - to prawdopodobnie najbardziej znany serwis. W bazie tego serwisu znajduje się wiele propozycji różnych miejsc noclegowych. Serwis jest naprawdę fajnie zorganizowany, ponieważ daje stałym klientom dodatkowe upusty co bez wątpienia ma swoje znaczenie. Jeśli często wyjeżdżamy i zawsze szukamy ta noclegu to ten serwis będzie nam gwarantował możliwość uzyskania niższej ceny noclegu. Poza tym serwis słynie z tego, że gdy pojawiają się konflikty między hotelem a klientem to staje po jego stronie. - HOTELS.COM - To największy konkurent omawianego serwisu, który także współpracuje z wieloma hotelami i jego oferta jest naprawdę bardzo dobra. Dodatkowo ma on ciekawą promocję, w której po wykupieniu 10 noclegów otrzymuje się jeden gratis w cenie średniej poprzednich noclegów. Warto jeszcze zobaczyć inne serwisy, które również starają się oferować podobne usługi. Część z nich ma jednak oferty jedynie w języku angielskim. Wszędzie jednak znajdziemy wiele ciekawych propozycji, gdy chodzi o poszukiwanie noclegów nawet na ostatnią chwilę. Można tutaj wspomnieć następujące propozycje serwisów, które ciągle starają się rozwijać: - HOTELS.ITAKA.PL - LATEROOMS.COM - LOWCOSTHOLIDAYS.COM - HOTELS4U.COM

Hostele

Można je określić jako nieco gorsze i nieco tańsze od hotelu. Sama nie nocowałam tam zbyt często ale wiem, że są takie osoby, które sobie cenią takie miejsca. Trzeba zauważyć, że najtańsza będzie oferta hostelu w momencie, gdy zdecydujemy się na nocleg w bardzo dużych pokojach po 10-12 osób, gdzie jedynie wykupujemy łóżko. Łazienka jest na korytarzu co niestety może zwiastować problem z dostaniem się. Dla mnie raczej jest to słaba opcja, ale niektórzy lubią właśnie tak spędzać wakacje i poznawać innych ludzi. Mamy kilka stron, gdzie są oferty hosteli. - hostelworld.com - hostelbookers.com - ipbackpackers.com - hostelz.com - hostele.pl.